FAQ - najczęściej zadawane pytania - Drzwi i okna drewniane Lublin | Stolmax - producent, woj. lubelskie

Idź do spisu treści

Menu główne:

FAQ - najczęściej zadawane pytania


W tym dziale znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.


________________________________________________________________

1. Jakie są zalety okien i drzwi drewnianych?

 • Drewno jest materiałem ciepłym i przyjemnym w dotyku, dzięki swojej naturalnej strukturze,

 • Okna i drzwi drewniane stosuje się już od kilkuset lat. Drewno jest materiałem tradycyjnym i sprawdzonym przez wiele pokoleń,

 • Technologia wielowarstwowego klejenia drewna zapobiega możliwość skrzywienia lub wypaczenia elementów

 • Klejenie warstwowe pozwala na uzyskanie dużej wytrzymałości mechanicznej i stabilnością wymiarową,

 • Elementy okien i drzwi drewnianych mają małą rozszerzalność liniową,

 • Niski współczynnik przenikania ciepła - dla ram okien i drzwi drewnianych wynosi około 1,30 W/m2K,

 • Produkty drewniane są przyjazne środowisku - nie wydzielają trujących substancji podczas użytkowania, pożaru a w razie konieczności wymiany stają się odpadem łatwo degragowalnym,

 • Produkcja wyrobów z drewna pochłania wielokrotnie mniej energii niż np. wyrobów z tworzyw sztucznych,

 • Łatwa naprawa - uszkodzenia mechaniczne na powierzchni elementów drewnianych można naprawiać posługując się odpowiednimi metodami malarskimi lub techniką stolarską - w przypadku tworzyw sztucznych jest to niemożliwe,

 • Obojętność elektrostatyczna ramiaków drewnianych powoduje brak przyciągania kurzu.

 • Drewno jest odporne na działanie promieni UV,

 • Stolarka drewniana może być malowana i dostarczana w dowolnym kolorze. Istnieje możliwość doboru kolorystyki stolarki do kolorystyki wnętrzna. Możliwa jest zmiana koloru w okresie użytkowania, można stowrzyć praktycznie każdy wzór drzwi czy okien,

 • Wyroby z drewna uznawane są obecnie za jeden z najbardziej prestiżowych produktów (w szczególności z drewna egzotycznego).


________________________________________________________________


2. Jakie są terminy realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamównia zależy przede wszystkim od okresu w jakim składane jest zamówienie. Najkrótszy czas oczekiwania jest w okolicach pierwszego kwartału roku i wynosi ok 2-3 tygodni. W okresie od września do grudnia czas ten wydłuża się nawet do 5-6 tygodni. Jest to spowodowane bardzo dużą ilością zamównień w tym okresie.

________________________________________________________________


3. Czy można kupić drzwi "od ręki"?

Nie. Zajmujemy się produkcją tylko i wyłącznie na zamówienie i nie prowadzimy sprzedaży wyrobów gotowych.

________________________________________________________________


4. Czy wykonujecie wyroby nietypowe i czy jest za to pobierana dodatkowa opłata?

Polityka firmy skierowana jest w szczególności na indywidualne, nietypowe zamówienia. Wykonujemy stolarkę pod każdy wymiar i co ważne NIE pobieramy dodatkowych opłat za wymiary nietypowe.

________________________________________________________________


5. Czy wymiary muszę podać sam/sama czy to firma je pobiera?

Aby zapewnić możliwie najlepszą jakość świadczonych przez nas usług jeździmy do klienta na pomiar. Pomiar jest usługą bezpłatną w momencie, kiedy klient decyduje się na złożenie zamówienia w firmie Stolmax. W przypadku kiedy odległość od siedziby firmy przekracza 20 km, a klient chce zamówić 1-2 sztuki, zobowiązany jest do dostarczenia wymiarów otworu w ścianie bez uwzględniania luzu do firmy.

________________________________________________________________


6. A co będzie jeśli nastąpi błąd w pomiarze i drzwi nie będą pasowały?

Podczas sporządzania "umowy - zamówienia" na karcie obmiaru podpisuje się osoba, która dokonała pomiaru. Jeśli wina leży po stronie klienta, to zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, odpowiedzialność spada właśnie na niego i jest zobowiązany zapłacić za dodatkowe przeróbki. W przypadku kiedy błąd popełnia nasz przedstawiciel, ponosimy pełną konsekwencję błędu - klient dostaje produkt taki jak zamówił a wszelkie dodatkowe koszty spadają na producenta.

________________________________________________________________


7. Czy drewno meranti jest lepsze od drewna sosnowego?

Drewno meranti ma mniejszą kurczliwość od drewna sosonowego (prawie nie pracuje), dlatego przy dostaniu się do wnetrza drewna niewielkich ilości wody - wymiary produktu się nie zmienią. Obróbka obu gatunków jest raczej łatwa (choć zdarzają sie wyjatki - jeśli drewno zawiera wady). Sosna jest łatwo nasycalna. Meranti posiada miłą dla oka barwę oraz rysunek. Drewno sosnowe posiada żywicę, która w skrajnych przypadkach przy bardzo wysokich temperaturach powietrza, może przebić się przez powłokę malarską i być przyczyna nieestetycznego wygladu okna bądź drzwi. W meranti takie zjawisko nie ma możliwości zaistnienia. Istnieją różne teorie na temat, które z tych gatunków jest lepszym materiałem na okna i drzwi, ale chyba nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi.
Meranti jest wiele odmian, a jego gęstość wynosi od 300 kg/m3 do ponad 1000 kg/m3. Najtwardsze odmiany to red meranti i white meranti, są one wykorzystywane jako specjalne drewno dla szkutnictwa ze względu na wielką odporność na warunki atmosweryczne i działanie wody. Oprócz drzwi i okien wykonyje się z niego np. pokłady luksusowych jachtów.

 

Drzwi drewniane, wewnętrzne, zewnętrzne, okna - Lublin, Puławy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego